Google mapy Facebook
sobota, 20. července 2019

PEGAS-GONDA - profil značky

Ceník maloobchodní
Ceníky
e-shop
e-shop

PEGAS - GONDA s.r.o. pásovové pily na kov, pilové pásy

Hlavní činností firmy je vývoj, výroba a prodej: pásové a kotoučové pily na kov, válečkové dopravníky, vynašeče třísek, příslušenství k pásovým pilám.

Firmu Pegas zakládá v roce 1990 Ing. Josef Gonda. PEGAS = Pepa Gonda A Synové. Firmy od počátku montuje a prodává pásové a kotoučové pily na kov. V roce 1991 vzniká rodinná firma PEGAS-QUATTRO s.r.o., kde quattro symbolizuje čtyři členy rodiny- čtyři společníky.
V roce 2000 získává firma certifikát ISO 2000 a vyvíjí první automatickou pilu. Obchodní strategie se začíná zaměřovat na další evropské země.
V roce 2001 začíná firma vyrábět velké dvousloupové pily řady HERKULES, dochází k velkému rozvoji firmy, ve které pracuje již 50 zaměstnanců. Firma kupuje nový areál ve Slavkově u Brna. S novým působištěm upravuje i název firmy na PEGAS-GONDA s.r.o.
V roce 2004 v pěti halách na ploše 7000m2 vyrábí 65 zaměstnanců kompletní sortiment 40 typů pásových pil v rozsahu řezu 100 - 1600 mm, 80% produkce směřuje do zahraničí. Hlavní činností je sériová výroba pásových pil, intenzivně se zabývá také vývojem nových pil, zdokonalováním stávající nabídky a vývojem speciálních pil.

Moderní technologie posunula firmu Pegas-Gonda do pozice strojírenské firmy se 100% vlastní výrobou. Velkou předností firmy je vlastní výzkum a vývoj, který reaguje velmi rychle na požadavky zákazníků zvláště v oblasti: speciální pásové pily. Rychlost a kvalita konstrukce staví na progresivním systému Pro/Engineer jak v oblasti konstrukční, tak technologické. Trojrozměrné modely součástí jsou předávány pomocí postprocesorů přímo do CNC obráběcích center.
S využitím všech výše jmenovaných bodů se výrobní kapacita dostává až na roční produkci 8000 Ks pásových pil. Firma nezastavila investice do vývoje.
PEGAS-hala

V roce 2011 probíhá modernizace areálu firmy, hlavně příjezdové cesty a komunikací uvnitř areálu, čímž zvyšujeme kvalitu a efektivitu expedice pil. Úspěšně se firma prezentuje na řadě tuzemských a zahraničních veletrhů. Největší exhibiční událostí tohoto roku je první účast na mezinárodním veletrhu EMO Hanover. Mezi novinky patří především pásové pily pro ŘEZÁNÍ rozměrných materiálů: 850x1000 HERKULES X-CNC - zatím největší plně automatická pila PEGAS, 700x750 HERKULES X, která nahrazuje stávající model 650x750 a pila 700x750 HERKULES X-CNC, která doplňuje tuto rozměrovou řadu o plně automatickou pilu. Pila 600x1100 HORIZONTAL X - zatím největší dvousloupová pila PEGAS pro úhlové řezání v rozsahu 60 stupňů vlevo i v pravo. Ve stínu těchto velkých pil nezůstávají ani pily 360x400 GH-LR, největší gravitační pila výrobního programu PEGAS , která se ihned po uvedení na trh stává prodejním hitem. Dále pak 250x315 SHI-LR. Speciálně vyvíjíme i pilu 510x510 HERKULES X-S (speciální, vysoce produktivní poloautomatická dvousloupová pásová pila s kompletním hydraulickým ovládáním zkonstruovaná pro odběr vzorků ( výseče ) z kovaných polotovarů. Pila je určena pro dělení materiálu v kolmých a vodorovných řezech!) a 600 CAMEL X-V (tato pila je vybavena dvěma speciálně vyvinutými svěráky).

V následujícím roce firma dosahuje absolutně nejlepšího ekonomického výsledku. Na trhu představuje nejlepší a nejvýkonnější modely pil, například pásovou pilu 400x400 HERKULES X-CNC a 1000 CAMEL X-CNC. PEGAS-lide